شلاق،حبس و نفی بلد احكام سه طلبه ناهی از منكر!

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

تبادل لینک اتوماتیک همسنگران


بر ارسال لينك كليك كنيد
نام شما :
ايميل شما :
نام دوست شما:
ايميل دوست شما:

معرفي وبلاگ به همسنگران

خبرنامه


چکیده : به گزارش رجانیوز در حالی كه امام خامنه اي بارها نسبت به برخوردهای تند با جوانان انقلابی ابراز انزجا... با عنوان : شلاق،حبس و نفی بلد احكام سه طلبه ناهی از منكر! بخوانید :
حكم دادگاه ویژه روحانیت كه در آن سه تن از طلاب ناهی از منكر بروجرد را به شلاق، حبس و نفی بلد محكوم كرده است، با اعتراض و تجمع جمعی از طلاب بروجردی در مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام این شهر همراه شد.
 
بنا به این گزارش،‌ از اواخر هفته گذشته جمعی از طلاب و روحانیون  بروجردی در اعتراض به حكم دادگاه ویژه روحانیت برای سه نفر از طلاب انقلابی و ولایت‌مدار بروجردی در مدرسه علمیه امام صادق (علیه السلام) این شهر تحصن كردند.
 
ماجرا از آنجا آغاز شد كه جمعی از طلاب و روحانیون بروجردی از چند سال پیش و در لبیك به فرمان امام خامنه اي، فعالیت‌های علمی و فرهنگی خود را در باب امر به معروف ونهی از منکر، فرهنگ‌سازی مقوله مهم حجاب و همچنین مطالبه عدالت و نظارت مردم بر عملکرد مسئولین آغاز كردند.
 
از جمله فعالیت‌های این جمع نامه‌ای به مسئولان شهر و استان بود كه با امضای 90 تن از طلاب و روحانیون منتشر شد. طلاب در این نامه با یادآوری نمونه‌هایی مصداقی از روند بدحجابی، خواستار جلوگیری از آن شدند.
 
گسترش پدیده بدحجابی در اماكن عمومی شهری كه زادگاه بزرگانی همچون آیت الله بروجردی بوده و بنا بر این بود تا قم ثانی شود باعث جریحه‌دار شدن احساسات و عواطف دینی اهالی بروجرد شده بود كه بر این باور بودند از سوی مسئولان اقدام لازم برای جلوگیری از آن صورت نگرفته است. 
 
طلاب و روحانیون پس از آن كه پاسخی به این نامه از سوی مقامات مسئول دریافت نكردند، در مقابل یکی از کلانتری‌های شهر بروجرد اقدام به تجمعی آرام و مسالمت‌آمیز كرده و از  نیروی انتظامی خواستند تا با مظاهر فساد و بی‌بندوباری در بروجرد برخورد كنند.
 
پس از این تجمع مسئولان نهادهای امنیتی و انتظامی به جای پاسخ‌گویی مناسب و منطقی به مطالبات قانونی طلاب، در برخوردی توهین آمیز سه تن از آنها را احضار و به مدت 6 روز بازداشت کردند و بعد از آن نیز  دادگاه وی‍ژه روحانیت در حكمی عجیب متهم ردیف اول را به تحمل 6 ماه حبس، 30 ضربه شلاق، پرداخت یك میلیون ریال جزای نقدی و 5 سال اخراج از شهر بروجرد و متهم ردیف دوم و سوم را هر كدام به ترتیب به تحمل یكصد روز حبس، 20 ضربه شلاق و پرداخت پانصد هزار ریال جزای نقدی محكوم كرد. 
 
پس از آن جمعی از طلاب و فضلای بروجردی در اعتراض به این حکم و دیگر رفتارهای نامناسب برخی از مسئولان بروجردی با طلاب ولایی و انقلابی در مسجد مدرسه علمیه امام صادق (علیه السلام) این شهر تجمع و اعلام كردند تا زمانی که مطالبات به حق مردم انقلابی بروجرد در مقابله روند بی‌حیایی در جامعه و همجنین موضوع برخورد تحکم آمیز و غیرقانونی كه در چند سال اخیر با نیروهای انقلابی و ولایی توسط برخی از نهادها صورت گرفته است، رسیدگی نشده به اعتراض خود ادامه خواهند داد.
 
در همین زمینه آیت الله علم‌الهدی امام جمعه مشهد نیز در نامه‌ای خطاب به رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر كل كشور با ابراز تاسف از تعقیب قانونی جمعی از طلاب بسیجی ناهی از منكر در بروجرد توسط دادگاه ویژه روحانیت اهواز، این اقدام را برخورد ناحقی با آمرین به معروف كه سبب جریحه‌دار شدن عواطف دینی مردم شده است برشمرد و از حجت الاسلام و المسلمین زرگر خواست تا این مطلب جدا پیگیری كند.
 
شنیده‌های حاكی از آن است كه جمعی از مقامات ارشد استانی و فعالان فرهنگی اقدامات این طلاب را در راستای امر به معرو ف و نهی از منكر عنوان كرده و خواستار لغو حكم آنها شده‌اند.
قيام ياران ولايت , طلبه سيرجاني , اهواز , تحصن طلاب , بروجرد , مطالبات رهبري , ,...
نویسنده : سرباز فرزند زهرا بازدید : 167 تاريخ : 12 شهريور 1391 ساعت: 18:5

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :